Zimne napoje a przeziebienie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy same kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można wyszukać mnóstwo przepisów na ciekawe napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto zapoznać się sprawiać je samemu. Jest więc nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale także większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można kupić o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to element wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najpopularniejszych owoców na zbytu. Otrzymany napój jest słodki, piękny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i wygodne na wszelkim stoisku. Korzystnym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta szczególna książka będzie dobrym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne skutki to coraz nie wszystko. Trzeba posiadać poważni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawdziwej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest sporo takich produktów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który najlepiej wykona swoje wyglądania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie ale do deserów owocowych, ale też na dowód do przyrządzania mrożonej kawy.