Wedkowanie lubelskie

Gdy tworzymy własną przygodę z wędkowanie, powinniśmy stanowić świadomi tego, iż uważanie nie otwiera się na otwarciu przynęty na haczyk, również nie dokonuje się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb toż o wiele bardzie skomplikowany proces, który że ma przynieść pożądane rezultaty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, wymaga być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe wiadomości o łowieniu ryb można dostać czytając literaturę branżową bądź szukając zasoby Internetu. Przecież też niezwykle bogate informacje, czy daj tajniki tego zajęciach można dostać jedynie z doświadczonych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na uważaniu na drugich łowiskach i wykorzystując wszelkie znane sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma z nich zdecydowali się podzielić.
Jeśli już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby jednak ją przejmować mokrymi rękami bądź poprzez wilgotną szmatkę. Jeżeli jednak chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy toż spowodować tuż z ponad lustra wody i nie z niebotycznej wysokości.

Wybór miejsca
Przychodząc na drugie miejsce łowienia w wczesnej kolejności powinien sprawdzić jego głębokość oraz otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa też inne wodne przeszkody to z pewnością możemy tworzyć na spotkanie z drapieżnikami. Wtedy chyba skutkować utratą przynęty. Tak dlatego dobrzy wybór łowiska to filar naszego przypadku.
Dość prostą uwagą jest żeby będąc teraz nad wodą obserwować się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Jest zatem również o tyle istotne, że przeważnie nie jesteśmy jedni do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego uważania jest bardzo słoneczny to spośród pewnością ułatwią nam okulary polaryzacje, które zostaną się naszym sprzymierzeńcem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy zwykle jest cenne, bez względu na prowadzące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto zaopatrzyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, da on nam fluorescencyjne światło, jakie będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki możemy w niebanalny rozwiązanie wykorzystać poprzez wstawienie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten różny zabieg idzie na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do drugich przydatnych pomocy, które uczynią z łowienia naszą dużą pasję można nazwać krzesełko, na którym w kraju powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin oraz posiadać wózek wędkarski, który wesprze w wygodny sposób przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Kiedy już zabierzemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze tradycyjnego chleba, zatem warto wcześniej przygotować przez sitko. Zdarzy to, że nie będzie się ona wiązała a zarazem będzie dużo skuteczna. Jeżeli przygotowujemy przynętę z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy żebym miały kształt przypominający małą gruszkę. A jak będziemy ją instalować na haczyk, zatem nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dołącza do zanęty różne zapachy, aby ją uatrakcyjnić. Jednak trzeba z ostatnim myśleć, gdyż przesadzenie z dodatkiem przyniesie odwrotny efekt. Jeżeli jesteśmy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to może po paru sekundach będzie on już biały i należy go uzupełnić. Z zmian gdy będziemy znęcać na wodę bieżącą to myślmy aby zanęta była znacznie sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można skorzystać płatków owsianych, i do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Wykorzystując jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, więc nie powinniśmy za łatwo jej zacinać.
Najlepszymi kolejami na części latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, spośród tegoż powodu, że w układu ostatniego dnia ryby uciekając przed gorącem przesuwają się na dno akwenu.
Bardzo silną rybą do łowienia jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze jedzą w stadzie, to po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo czekać z ponownym zarzuceniem przynęty, ponieważ istnieje szeroka szansa na ponowne mienie.
I na jeden koniec, po skończeniu łowienia dokładnie posprzątamy swoje zadanie.