Urzadzenie diagnostyczne renault

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można wziąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego użycie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w charakterze wykrycia zmian, jakie mogłyby informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności z jego rodzaju.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka odpowiada na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w wygodnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i widzenie go na dodatkowym ekranie, a też zapisywanie i dawanie dla pacjentki, kiedy również do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.