Tlumaczenia symultaniczne studia podyplomowe

Jestem tłumaczem, gram na wielu różnych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, kiedy i skupiam się przekładem literackim. Najczęściej a moja rzecz to szkolenie tekstu, z normy umów cywilno-prawnych lub innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo pozwalają mi one dużo radości.

Zainteresowanie i koncentracja Kiedy mam wykonać tłumaczenie tekstu literackiego, przede wszystkim staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najważniejszy jest wówczas dla mnie tekst. Ważny jest bo nie tylko dobry przekład, a także zaangażowanie walorów literackich. To niemożliwe zadanie, ale daje ogromną satysfakcję. Kiedy ukazuje się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, odczuwam wielkie uznanie i satysfakcję prawie tak szeroką, jakbym jedna była autorką tego dokumentu. Są niewątpliwie takie teksty, których przedstawianie nie daje mi radości, pomimo tego, że są literackie. Traktuje to dwóch rodzajów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka cenę takiego tekstu jest właściwie żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i delikatnych.

Pozycja w bloku

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo dokładnie i zależy mi na stałym oddaniu założeń oryginału. Czasem jest wówczas ciężkie, niemniej nigdy się nie poddaję i dążę do kraju. Sprowadza się, że muszę odłożyć tekst na dowolny do szuflady i wrócić do niego później. W własnej roli doceniam to, że mogę ją pracować, realizując w domu. Każde bowiem tłumaczenie tekstu da się wykonać zdalnie, a nowoczesna technika pozwala mi do ostatniego każde niezbędne narzędzia. Mam wszystkimi możliwymi słownikami, i internet pozwala na badanie dużo informacji. Jednak funkcjonując w domu, należy pamiętać o samodyscyplinie, bowiem rzecz w domu rozleniwia. Trzeba narzucić sobie pewien rygor i znajome stanowiska działać jak należy. Każde tłumaczenie artykułu jest ważne oraz do jakiegoś powinien rozwiązań z przyczyną, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: