Szlaki rowerowe szczecin

Miłośnicy przemierzania świata na dwóch kółkach mają wysokie drodze w charakterze zwiedzania Polski tym środkiem transportu. Jeśli i czują niedosyt, bądź więcej chcą rozwinąć swoje rowerowe szlaki i o środowiska poza granicami Polski, powinny zapoznać się z poniższą listą. Niniejszym przedstawiamy państwu listę mającą najczystsze i najpopularniejsze szlaki rowerowe w Europie, które stanowczo powinno się dodać do bliskiej listy przemierzonych rowerami terenów.

Węgry, szlak wokół Balatonu – ścieżka ta ma sobie około 200 km długości plus stanowi sama z bardziej widocznych także nowych tras rowerowych na Węgrzech. Czas przemierzenia całości trasy przez doświadczonego cyklistę miał będzie jakiś 3 dni, niezbędne zatem będzie wyposażenie się w namiot lub dodatkowe fundusze na opłatę noclegu.
Francja, relacja z Luchon do Bajonny – Francja jest dobra nie tylko dla cyklistów, jednak zwłaszcza dla miłośników dwóch kółek przygotowała wyjątkowy, malowniczy szlak rozciągający się na około 325 km. W jego skład wchodzi między innymi Col du Tourmalet, jeden z najbardziej znanych podjazdów Tour de France, którego wysokość wynosi 2115 m.n.p.m. i nachyleniu 10%.
Belgia, flamandzka trasa rowerowa – rejon tenże stanowi zapewnij dobrym z problemu widzenia cyklistów, ma bowiem wiele malowniczych szlaków rowerowych, dzięki którym nie tylko zaspokoimy potrzebę prowadzenia na rowerze, a plus będziemy tworzyli zdolność podziwiania przepięknych, flandryjskich rejonów. Najbardziej znany szlak belgijski ma długość około 220 km.
Norwegia, fiordy i Góry Skandynawskie – trasę rowerową wzdłuż najdłuższego fiordu Norwegii (czyli Sognefjord) można w współczesnym przypadku powiązać ze zwiedzaniem średniowiecznego kościoła, który stał postawiony na listę UNESCO, dzięki owemu nie tylko potrzeba podróżowania rowerem zostanie zaspokojona, a i chęć poznania tradycji i najpiękniejszych zabytków świata. Całość szlaku wzdłuż fiordu wynosi około 203 km.

Przedstawione szlaki rowerowe w Europie są jedynie namiastką tego, co może zwiedzić i cenić podróżnik, wydobywający się na rowerowe wycieczki. Warto to zaopatrzyć się w przewodniki i przyłączyć do zakładek w wyszukiwarce internetowej fora oraz serwisy, które często uaktualniają wiedze o kolejnych ścieżkach rowerowych w końca oraz na świecie.