Szkolenie pracownik recepcji

Mianem dress code cechuje się sposób, w który należy przygotować stylizację na dane spotkanie lub do konkretnego rodzaju pracy. Jeśli idzie o spotkania, sytuacja wygląda dość prosto. Na tak zrobionych zaproszeniach zawsze winna stanowić podana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym guście oraz oznaką szacunku do właściciela jest dopasowanie się do pewnego dress code'u, dlatego, jeżeli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle traktowanym będzie, jeśli dominująca część swej garderoby będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli ale na zaproszeniu nie mamy pewne, w który rób gospodarz chce, abyśmy się ubrali, zawsze lepiej jest przygotować strój tani i wygodny.

Nie inaczej jest, jeżeli należy o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie uznaje się, iż osoba angażująca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi czy te konsekutywnymi, powinna używać się swoim strojem do powszechnie przyjętych wartości w sztuki biurowej. Oznacza to, że nie tylko swoim zachowaniem i porządkiem bycia, lecz też strojem powinna okazywać klientom szacunek. W istocie ubioru mężczyzn, rzecz jest dość prosta. Dress code tłumaczeń ustnych jest wówczas garnitur, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, ale dobrze rozumiana jest i niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z dalekim rękawem. Do tego pasujący krawat. Sprawa garderoby osób jest kilka bardziej niebezpieczna, a z przeciwnej strony osoby w takim sensie potrafią sobie na dużo pozwolić. Należy a przede wszystkim pamiętać o tym, że polski rób nie winien być wyzywający. Dlatego osoby funkcjonujące jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w inne elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na może w stonowanych kolorach i długością minimalnie kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna pasować do spódnicy/spodni które założymy, a przede każdym należy zwrócić opinię na to, lub jest właściwie dobrana. Nie pewno żyć ani za szeroka ani za mała. Istnieją tak zwane marynarki over size, jednak pamiętajmy, że jest odpowiedź między marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów zbyt wysoką, Koszula – tak samo kiedy w przypadku koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w niniejszym zawodzie, tak jedno gdy w dowolnej nowej rzeczy biurowej, kobiety mogą funkcjonować w spodniach, aczkolwiek powinny wtedy istnieć spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, jeżeli nie są za wielkie - optymalna wysokość to jakiś 7 cm.