Szkolenia pracownikow dofinansowanie

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z surowca rozdrobnionego, z kolei wędzonki to mięsne przetwory zbudowane z jednego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to natomiast proces technologiczny, który liczy na oddziaływaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zarejestrowanie barwy i wytworzenie charakterystycznego mięsnego guście i aromatu. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości naszych wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Dzięki temu konsumenci mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że mimo umieszczania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Jednym z najczęstszych przetworów mięsnych wydawanych przez hurtownie wędlin jest tradycyjna szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka kupowana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako produkt schłodzony bądź mrożony z kością lub bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna mieścić się w zasięgu między jasnoróżowej po czerwoną, i tłuszcz może istnieć zabarwiony na biało, z poziomem śmietankowym lub różowawym. Drugim w pory najbardziej charakterystycznym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest znaczna na wszystkim świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic innego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wprowadzone do osłonki celulozowej lub jelita.

kasa fiskalnaDobre i sprawdzone kasy fiskalne - sklep internetowy Polkas Kraków

Specyficzne warunki klimatyczne w naszym świecie doprowadziły do ostatniego, że w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, gdy w końcach śródziemnomorskich o mniejszej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny obejmujący nie tylko mięso wieprzowe, ale same znaczne domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich analiz były powody ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, więc jej deficyt uzupełniano różnymi rodzajami mięs. W ostatni sposób utrwalił żywy do ostatniej chwili stereotyp głoszący, iż salami robione jest z oślego mięsa, frankfurterki przygotowuje się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.