Sklepy wyposazenie lazienek

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty i wyposażenia są potrzebne w handlu z owocami mięsnymi?

Przede wszystkim powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których przechowuje się i poleca produkty mięsne do sprzedaży. Jest sporo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w sklepie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Podobnie jest z narzędziami mrożącymi, w których odkłada się mięso – wśród nich oddaje się witryny, zamrażarki, wyspy bądź same szafy mroźnicze. Doskonałym pomysłem, zwłaszcza w krótszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto przechowywać nie tylko w magazynie, ale oraz w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Opiera się ją pod wystawą, dzięki czemu łatwo można uzupełniać artykuł na półkach ekspozycyjnych. Niezbędna istnieje też lada ekspediencka, na której kroi się i pakuje towar. W ogromniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest mienie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, dostarczającego do składowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w biznesie mięsnym to waga, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna wynosić odpowiednio trudny i ważny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak a klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do cięcia mięsa z kością. Ponadto jest z nożami do krojenia mięsa, także nie warto na nich oszczędzać. Z zmiany dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zrobione są z chromowanej stali węglowej czy byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto potrzebne jest zaopatrzenie się w wilka do ciała, człowieka do mielenia mięsa na pragnienie klienta. Lecz nie jest zatem normalny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych niezbędna istnieje dodatkowo kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania produktu i dodatkowe meble sklepowe. Niezbędne jest także zainstalowanie klimatyzacji, która pomocna jest w utrzymaniu właściwej temperatury w sali sprzedaży – szczególnie latem. Duże jest więcej oświetlenie, jakie może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin znajdujących się na wystawie.