Rozwoj techniki informatycznej

Każdy pracodawca odpowiedzialny jest do zapewnienia pracownikowi bezpiecznych warunków pracy, a i do przekazywania go o grożących niebezpieczeństwach i zagrożeniach wiążących się ze świadczeniem działalności na określonym miejscu. Pana muszą zapewnić pomoc i bezpieczeństwo przeciwwybuchowe oraz przeciwpożarowe.

Typowym urządzeniem, które zwraca się w terenie podniesienia poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwwybuchowy są sygnalizatory akustyczne, zwane też dźwiękowymi. Powinny one dopuszczać liczne i mocne ostrzeżenia akustyczne, które będą opowiadały o grożących niebezpieczeństwach czyli np. zmianie statusu dania.
Na lokalnym rynku osiągalny jest wysoki wybór innego sposobie urządzeń akustycznych. Przydatne są brzęczki, syreny wielotonowe, buczki oraz gongi. Urządzenia potrafią być elektryczne lub manualne. Większość modeli widoczna istnieje w wersji do zabudowy. Mają różną wielkość, kształt a dodatkowo natężenie dźwięku.
Bardzo istotne są elektroniczne brzęczki do zabudowy, które można dawać w otworach o wielkości około 22,5 mm. Urządzenia przypinają się natężeniem dźwięku w ścianach około 80 dB. Przeznaczone są do lekturze chociażby w bardzo ważnych warunkach środowiskowych.
Syrena wielotonowa posiada 8 ,16 lub 32 różne tony, a także light status, dzięki któremu dopuszczalne jest podkreślenie sygnału ostrzegawczego.
Sygnalizatory akustyczne wciąż są tworzone w mieszkaniu pracy. Głównie w dłuższych sklepach produkcyjnych, gdzie ryzyko wybuchu lub pożaru jest całkowicie szersze niż w różnych miejscach. Sygnalizatory są jeden z punktów systemu informowania o łączącym się niebezpieczeństwie.