Psychiczne uzaleznienie od slodyczy

posnet thermal hdPosnet THERMAL HD - kasa fiskalna Polkas Kraków

Psychiczne uzależnienie, które odnosi się z obsesyjnym zaangażowaniem w działalność, którą powodujemy kosztem nie tylko czasu spędzanego z linią, czy robienia innych rzeczy domowych lub relaksu, a w ekstremalnych przypadkach, również kosztem snu.

 

Osoby uzależnione bynajmniej nie odczuwają komfortu bawiąc się pracą – tworzy się toż z ciągłym lękiem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, których nie mają, żyją ponad stan oraz sięgają po dopalacze, które zamierzają pomóc im w wykonywaniu dłużej i sprawniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi być satysfakcji z prowadzonej pracy, jedzie do perfekcjonizmu, którego wytycznych osobiście nie potrafi określić. Często odnosi się toż z koniecznością akceptacji.

Czas, jaki nie jest usunięty na produkcji, przeważnie jest opisywany jako stracony. Osoby te chociażby w dni niezależne od pracy, cały okres o niej mądrością i zastanawiają się jak poprawić swoją sprawę w korporacji i co będzie się działo, gdy zrezygnują z urlopu.

Pracoholizm to przede wszystkim wywiad z pacjentem, ale oraz z głowami bliskimi – to przeważnie one oglądają temat a są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem działania jest ustalenie planu dnia, harmonogramu tygodnia, którego należy się ściśle trzymać – podziału, który stanie wykonany, żeby ograniczyć czas goszczony na produkcji, a wprowadzić wiele czasu spędzanego z linią, na urlopu. Kolejnym etapem jest uświadomienie pacjentowi i pokazanie go produkcji priorytetów, samodzielnych decyzji, który wybór jest istotniejszy, a co należy odstawić na później. Oczywiście jak w sukcesu innych uzależnień, po skończeniu wstępnej fazy leczenia, po dokonaniu 12 kroków, należy regularnie uczęszczać na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania budują się na wspieraniu siebie w konsekwencji. Dla uzyskania idealniejszych rezultatów, leczenie powinno wynosić również osoby współuzależnione.