Program ksiegowy axapta

Program enova to plan finansowo – księgowy, który stanowi w mieszkanie zapewnić kompleksową obsługę zarówno księgową jak również ekonomiczną przedsiębiorstwa. Obsługa ta wykonywa się głównie w dziale ewidencjonowania dokumentacji, księgowania tej kartoteki, sporządzania deklaracji oraz sprawozdań zarówno bieżących jak również same okresowych.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_elzab_omega/Drukarka fiskalna Elzab OMEGA - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Program enova pozwala między innymi na prowadzenie serwisu z funkcją wydzielania sub-dzienników. Ponadto daje szansa ewidencjonowanie VAT-u zakupu i sprzedaży. I daje szansę ewidencjonowania dokumentów. Mowa tutaj o dokumentach, jakie nie są fakturami – przykładowo będą to wyciągi bankowe, memoriały, dokumenty importowe, raporty kasowe czy te listy płac. Niniejszy program daje dodatkowo możliwość zestawienia sald oraz obrotów. Pozwala również na rozliczenia z dostawcami także na myślenie płatności. Na uwagę zasługuje także fakt, że program enova daje możliwość ewidencjonowania rozrachunków walutowych. Rozgrywa się to wraz z tabelą kursów, a oraz z automatycznym naliczaniem oraz ewidencjonowaniem różnic kursowych. Prowadzenie dzienników w niniejszym programie pozwoli na grupowanie ich w dekrety dokumentów określonego rodzaju. Ewidencja dokumentów kupi na ich automatyczne przeksięgowanie do serwisów. Program ma bardzo przejrzystą ewidencję VAT. VAT można rozliczać zarówno metodą kasową jak również memoriałową. Program jednocześnie daje szansę prowadzenia raportów kasowych i bankowych. Ponadto zezwala na połączenie sald oraz obrotów. Daje szansę definiowania bilansów przedsiębiorstw. Program wyposażony jest teraz w dokumentacje idąca na rozrachunki z kontrahentami. Mowa tu przede każdym o notach odsetkowych, ponagleniach zapłaty, przelewach, potwierdzeniach salda. Program enova idzie na działanie zarządzania zasobami ludzkimi. Jest niezwykle szeroką funkcjonalność, która wciąż się rozbudowuje, stąd i z całą pomyślnością polecany jest dla firm. Podsumowując, program enova to znakomity system finansowo - księgowy.