Pojemniki prozniowe gipfel

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i wyposażenia do pakowania zaliczane są i do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy więcej wykorzystuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej polecane są specjalne pompki ręczne, które idą na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i przekonują jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób leczenia można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Trzymają one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego ważna je zwracać zarówno do zamykania butelek z winem, kiedy a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino że żyć noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią być ponad dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacje od rodzaju wyrobu i z miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne żyć pozostawiane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, że nie mają one sprzedaż długiej przestrzeni.