Pojemnik 800x600

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od standardzie i modelu potrafią stanowić przeznaczone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie prawdopodobnie żyć doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza także nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest zupełnie prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt działanie w środek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą więc w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś kroku produkcji, również w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je łączyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych że żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.