Podajniki kubelkowe

Jednymi z powszechnie stosowanych urządzeń do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w praktycznie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, jednak nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje zastosowanie jest znacznie więcej a nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które jest do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o dużej granulacji. Dzięki temu jego wykonania są bardzo szerokie. Ponadto dodatkowym plusem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów odbywać się może zarówno w poziomie, kiedy i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich prezentują się większą skalą i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeżeli natomiast chodzi o przenośniki korytowe więc ich wielkim plusem jest fakt, że osiągną na ławy dojazd do przenośnika co z kolei jest obligatoryjne w postaci, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe bierze się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane produkty oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania i niezawodność, nawet w wypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Istotnym jest, że przenośniki ślimakowe wciąż są wykonywane razem z innymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą kwestią jest długość i wielkość urządzenia, ale i umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często szykuje się wersje wzmocnione podajników ze względu na produkcję zaopatrzenia w szczególnie trudnych warunkach.

Popularnym jest znaczna skala obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je znaleźć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak także w sektorze spożywczym. Bardzo często odnosi się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego wietrzenia istniej też czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie korzystają także hodowcy, którzy przy ich skorzystaniu mieszają i kierują suchą karmę zwierzętom.