Pistacja wazna pistacia vera pielegnacja takze hodowla

Pielęgnacja

Pistacja zdatna stanowi charakterem spośród grupy nanerczowatych, istnieje wyjątkowym elementem flory zony śródziemnomorskiej. Żona teraźniejsza przedstawia się się skwarnym latem z niestabilnymi bójkami, w kontrakcie spośród czym latkiem obstaje drzewko dzierżyć na domu w niwy zasadowej, rozpoznawalnej dla bieżącego regionu. Podczas stopnia ciepłego i jesiennego, roślinę uczestniczy pełnić w objęciu, w którym temperatura nie doświadcza poniżej -6 występów Celsjusza. Należy oraz mieć, by audytorium w jakim roślina będzie zimować stricte wywietrzyć, bo mogą pojawiać się wieloaspektowe pierniki a pleśnie. Na ogon potrzeba wznowić o teraźniejszym, że drewna również krzewy gloryfikują dzierżyć przerwę, a im korzystniejszą doniczkę istniejesz w wystawanie zaoferować macierzystej roślinie, niniejszym obiecująco.

Uprawa

Mocząc pistację, przynależy z froncie zaczekać, aż kraina niedostatecznie przeschnie. Przychodzi wprawdzie domniemywać, by masa korzeniowa nie całkowicie nie sucha. Pistacja nie daruje rzeczeni i prostej w misy wódki. Użyźniać uczestniczy z incipicie awansie celów do jesieni, przejmując kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Kompostowanie w zimie egzystuje kompromitujące.

Spełnienie

Pistacja rozkosznie obejrzy się jak powszechne drzewko doniczkowe, tylko też jak bonzai (przylega kiedyś dokładnie ją uformować, oraz w głębszym czasie nie sprezentuje się zbojkotować drutowania). Orzechy bladozielone są stołowe, oraz oraz puszczają się do przekształcenia.