Pakowanie prozniowe rzeszow

Pakowanie próżniowe daje dużą siłę nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w ten technika dłużej utrzymują świeżość natomiast są łatwiejsze w transporcie na większe odległości.

Tworzą one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi jednocześnie zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek towar w opakowaniu jest napełniany we wnętrzu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Stanowi obecne głównie prosta konstrukcja. Po wykonaniu procesu zwykle komora rozwija się samoczynnie. Ten typ urządzenia pozawala na ważną powtarzalność procesu i elastyczność w doborze parametrów ważni i wielkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie samego artykułu na raz do bardzo silnych wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - charakteryzuję się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty wydobywają się na zewnątrz urządzenia i do zabiegu jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc podejmuje się na zewnątrz komory. Dla tego modelu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie istotne jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niezwykłych wzorach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z tym szersza ilość pakowanych artykułów na dzień. Dla zastosowań amatorskich albo w ścisłej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w szybkich sklepach lub domach produkcyjnych korzystniejszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania także w dłuższym horyzoncie czasowym zezwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym targu istnieje sporo producentów pakowarek. Tepro to firma produkująca pakowarki próżniowe, będąca na placu już 50 lat!