Mikroskopy szkolne ceneo

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz różnego typie szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście zależało nam na tym, by było ich jako wiele, bo zajęcia spośród ich skorzystaniem bardzo podobają się dzieciakom i wynoszą jednego sposobu innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo zapoznało się z własnym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w swojej specyfikacji pokazali nie tylko ilość potrzebnego sprzętu, a i wymieniliśmy mikroskopy znanej firmy. Wiedzieliśmy, że sprzedaje ona sprzęt doskonałej jakości, ale niestety ważniejszy od innych widocznych na zbytu. Natomiast tegoż dziś dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna jednak kupić sprzęt w czystszej cenie. My z organizacji nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie znają się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy naprawdę łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i już szkoda gotowa. A jeżeli tworzyli na sprzęcie lepszej firmy, byliśmy z niej gwarancję oraz na uszkodzenia mechaniczne, dokładnie w ciemnym zakresie, jednak lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze argumenty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wnioskowaliśmy. Z różnym zamówieniem nie było odpowiednich problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych sprawy do firmy a czekaliśmy na przesyłkę. Po jej osiągnięciu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i wtedy zaczęliśmy wyposażać pracownię. Zaraz po paru dniach można było wykorzystać z obecnych rzeczy. Mikroskopy zrobiły popularność wśród naszych uczniów. Na wszelkiej lekcji dzieciaki dopytywały, czy teraz będzie można zastosować ten mebel i czy można coś sobie szybko obejrzeć.
Pokazało się, że wybrany przez nas sprzęt ma się doskonale, nie kładzie się, a ewentualne drobne uszkodzenia można szybko naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.