Lekarz i kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampania gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w niemal każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze rozliczający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego dania. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sytuacji kas fiskalnych zostało zawarto w utrzymanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezwykle, a emerytowani lekarze zwolnią z kontynuowania działalności, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty zaprezentowały się chybione. Sprzedawcy kas tworzą w naszej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy także szybkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie ważna również pogodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest ciężka. Przykładem właśnie mogą być pomoce medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kasie będzie uznawał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest właśnie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być wykonany przegląd kasy, przez upoważnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do wprowadzenia kas fiskalnych, Do następnych grup zawodowych będących te narzędzia z ubiegłego roku, bez powodu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz oferujący usługi na sprawa osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak myśli Ministerstwo Finansów jest więc jedyny metoda na grę z stałą strefą w handlu i pomocach.

Nasuwa się pytanie, lub w latach następnych także będzie ważna wykorzystać z pociechy na zakup kasy. Obecnie czyni ona 700 zł. Może z niej użyć każda osoba, która w okresie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie silna wziąć z ostatniej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.