Lampy przeciwwybuchowe ex

Oznaczenie EX jest wyjątkowym oznaczeniem, zabezpieczenia przeciwwybuchowego, które stosowane stanowi dla urządzeń i systemów ochronnych albo ich składników i ilości.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-firm-produkcyjnych/Oprogramowanie dla firm produkcyjnych - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

W klubie ze istotnymi różnicami w poziomie bezpieczeństwa w regionach Unii Europejskiej, zapadła decyzja o ujednoliceniu obowiązujących wartości w niektórych krajach członkowskich. Jednolite prawa pozwoliły na wiele lepszy oraz większy przepływ towarów pomiędzy państwami UE. Tak powstała tzw. Dyrektywa Nowego Rozwiązania, która pokazała się kluczowym rozwiązaniem poprawiającym współpracę pomiędzy krajami członkowskimi. Dla stref zagrożonych wybuchem oraz urządzeń, które są przeznaczone do akcji w niniejszych dziedzinach należy wspomnieć o dwóch podstawowych dyrektywach ATEX (z języka francuskiego Atmosphere Explosible): - Dyrektywę 94/9/EU ATEX95 Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej (z dnia 23.03.1994 r.) w zasięgu ujednolicenia ustawodawstw krajów członkowskich dotyczących urządzeń, maszyn i ochronnych systemów, które określone są do roli w powierzchniach zagrożonych wybuchem, - Dyrektywę 99/92/EC ATEX137 (z dnia 16.12.1999 r.) regulującą minimalne wymagania w zakresie ochrony oraz bezpieczeństwa gości na znaczeniach, na których może nastąpić atmosfera zagrożenia wybuchem. Każde urządzenia EX, powinny stanowić dobrze oznaczone i przejść szereg testów, które korzystają na punktu wyeliminować każdą wadę fabryczną. Dyrektywy Unii Europejskiej, które Polska wzięła w 2003 roku, ściśle wyznaczają i uściślają zasady produkcji i nazywania tego typu urządzeń. Więcej na materiał Atex znajdziesz tu.