Kobieca ciaza

W terminie, kiedy staramy się z znajomym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nudnym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i sprawiły go, by jak łatwo powiadomić grupę oraz mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle przydatne. Polega na znalezieniu hormony HCG (dawanego w wypadku nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle ubogie w obsłudze a dodatkowo bardzo wrażliwe, dlatego należy je przyjmować zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jednocześnie nie należy używać po upływie terminu ważności. To skoro jego funkcje mogą stanowić zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na wynik testu ciążowego nie tylko jego odpowiednie zrobienie i odczekany okres z czasu ewentualnego zapłodnienia. Wielkie są również choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której właśnie właściwie nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Pewno toż nazywać, że dołączyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ pewno stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna odnaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jakiś ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym dysponować istotniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy mieć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej pewności należy udać się do specjalistę i spełnić specjalne badania. Natomiast w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą trafić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.