Kasa novitus mala plus raport dobowy

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem bardzo ważnym również dla inwestora także dla użytkownika. Ci ważni są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za wszelkim razem zabierać ze sobą paragon.

program gastroProgram GASTRO POS Polkas Kraków

Niestety, większość z nas na paragony nie daje większej uwagi, co w moc wypadkach może wynosić tragiczne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas fiskalnych dodatkowo w których sytuacjach mogą się one nam przydać?

 

W wypadku przedsiębiorców propozycja jest wcale prosta. Kopie paragonów powinni oni zbierać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi?
Ten niewielki skrawek papieru w wielu przypadkach może mieć ogromne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w jaki rób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Mówi to przede każdym tych sytuacji, w jakich wymagamy zareklamować kupiony produkt lub zdać go zaś otrzymać nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy myśleć w chwili, gdy paragon ma nam pomagać w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane z nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo zapewnia nam aż 24 miesiące na znalezienie zalety również na zgłoszenie reklamacji. Właśnie w chwili, jak nie będziemy posiadać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im istotniejsza zaletę reklamowanego towaru, tymże większa strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy zatem o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Miejmy też o tym, by dokumenty takie kryć w dobry środek. Możemy stworzyć koperty, w jakich będziemy montować paragony w kolejności chronologicznej, możemy dać na ten projekt specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przygotowane przez nas umowy był noszony tak długo, jak długo że zostać się podstawą do złożenia reklamacji.