Kasa fiskalna likwidacja

Wybór nowej kasy fiskalnej dla znanej nazwy winien stanowić daleko starannie przemyślany, zwłaszcza jeśli planujemy zakupić sprzęt, jaki planuje nam obsługiwać przez wiele długich lat użytkowania. Musimy bardzo mocno zastanowić się nie tylko nad wybraniem samego rodzaju kasy fiskalnej, lecz jeszcze i nad samym mechanizmem drukującym, który wykonywa bardzo istotną funkcję. Jeżeli weźmiemy bardzo dokładnie pod opiekę wszystkie najważniejsze parametry techniczne kasy fiskalnej to będzie mieć więc wyjątkowo poważny wpływ na inne koszty eksploatacji naszej kasy.

Jak szybko wcześniej zostało wspomniane bardzo ważnym parametrem na który należy zwrócić szczególną uwagę jest wybór odpowiedniego mechanizmu drukującego. W chwili obecnej do wyboru jesteśmy przede wszystkim mechanizmy drukujące igłowo oraz mechanizmy drukujące termicznie, które zajmują się jeszcze większym zaangażowaniem. Mechanizmy igłowe są nie bardzo głośne i co najistotniejsze zdecydowanie wolniejsze od termicznych urządzeń. Warto dodać więcej także o ty, że do ich prawidłowego działania niezbędne są również taśmy barwiące. Kasy fiskalne, które potrafią mechanizmy igłowe są zazwyczaj bardzo tanie, stąd te zwracają uwagę klientów, którzy w początkowej kolejności przyciągają opinię na wartość, a pozostałe parametry techniczne kasy fiskalnej odkładają na różnym planie.

Drukarka fiskalna posnet z kolei jest dużo delikatna i bardzo szybko pracuje. Nieznaczną wadą jest oczywiście konieczność używania specjalnego papieru termicznego, który stanowi głównie dwa razy ważniejszy od wspomnianego już wcześniej papieru offsetowego wykorzystywanego zwykle w drukarkach igłowych. Pamiętać należy również i o ty, że zadrukowane rolki papieru termicznego musimy zawsze nosić w dobrych warunkach. Na szczęście jeszcze bardzo drukarek posiada elektroniczną kopię paragonów, która plus jest uważana przez Urząd Skarbowy.  Takie dane trzeba przechowywać przez co najmniej 5 lat, ponieważ przez ten czas czasu Urząd Skarbowy jest prawo do spełnienia kontroli.

Comarch erp e-sklep

Warto inwestować w kasy fiskalne renomowanych firm takich jak chociażby: posnet. Producent ten w chwili tej ma nam do zaoferowania najlepsze parametry techniczne kasy fiskalnej, do tego przeważnie urządzenia fiskalne są objęte atrakcyjnymi promocjami.