Gospodarka magazynowa case study

Wraz ze zmianą poziomie życia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często jest tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby działamy w niedalekich sklepach czy dyskontach, a po większe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie prowadzimy do całych sklepów, w których możemy kupić dosłownie wszystko. Rozpocząwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche albo w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki zdrowe i czystości, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu także możemy „świeże” warzywa, produkty i ciało. Ale czy aby na pewno świeże? Tej gwarancji nigdy tworzyć nie będziemy kupując ciało w sklepie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, docierając do zakupu. A jeżeli market doda do ostatniego niezwykle korzystną cenę mięso płynie z półek i wyłącznie nieliczni zastanowią się i … wyjdą do hurtowni mięsa. Oczywiście można zdecydować się na taki kup w markecie, ale to wielka okazja, piękna sztuka mięsa w ciekawej cenie. Wprowadzamy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i lekko nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem łatwym w marketach czy dyskontach jest szeroka. Przede wszystkim dlatego, że żadna hurtownia ciała nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez który potrafi stracić dobrą opinię, mężczyzn oraz dochód. Nowa sprawa, hurtownia kupując mięso wybiera go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. A jeżeli obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej zbyt jest dany. A nawet większe niż w sklepach ceny nie są w stanie zniechęcić klientów do kupienia mięsa w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, które spośród pewnością pozytywnie wpłynie na polskie zdrowie.

Mając pod uwagę powyższe niekwestionowanym daje się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupowaniem go w dużych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja świeżości i cen odżywcze to kwestie, które umieszczają się nie mieć wartości określonej w walucie.