Gaszenie pozarow endogenicznych

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje wówczas najznaczniejszy i najbardziej widoczny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią planują. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszystkiego co działa z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze są najpełniejsze użycie. W współzależności z posiadanego składu mogą stanowić użytkowane do gaszenia niemal wszystkich palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najmodniejszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki też takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale robi proste posłanie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne leczenie jak woda jest para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Może istnieć użytkowana w wypadkach płonięcia tych jednych materiałów. Zasadnicza różnica między parą oraz wodą polega na tym, że wodę można korzystać w jakimś miejscu, a parę zdecydowanie w cichych pomieszczeniach o pojemności nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W pełniejszych mieszkaniach działanie pary pokazuje się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów potrzebna istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do drugich substancji, ale i zasady ich korzystania i dawania w teren pożaru.