Etapy rozwoju firmy greiner

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze etapy życia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi zatem dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w pięknym kierunku a także w czysty sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serca jest możliwe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi ostatnie bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu silne (całe 6 mm), że będzie mocna je dostrzec w badaniach USG. Niestety, jeszcze będzie przecież za małe, by ocenić jego odpowiedni rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, która stanowi w okresie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni okres – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Był to to znak dla prowadzącego się organizmu dziecka, że także nie pora na własne oddychanie, należy za to skupić się na właściwym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte właśnie w momencie porodu. Z tego okresu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.