Comarch optima nie widzi serwera sql

Podstawą prawidłowego działania firmy w XXI wieku są zaawansowane systemy informatyczne. Umożliwiają one pomaganie takich obszarów jak logistyka, księgowość, marketing, zarządzanie sztuką oraz przechowywanie. Systemy erp liczą się na modułowe i zintegrowane. Najpopularniejszym programem stosującym oprogramowanie erp jest Optima.

 

Dostępność wielu modułów umożliwia skomponowanie odpowiedniego programu względem prowadzonej kampanii. Moduł:
– Płace oraz Kadry umożliwia zakup i eksport podstaw informacjach do Excela. Kupi na stworzenie ewidencji czasu pracy. Kreowanie wykresów (słupkowych, liniowych) umożliwia reprezentację danych, co zabiera się na możliwość mocnej i gruntownej analizy. Moduł Kadry pozwala na krótki podgląd limitu nieobecności, dostępnych dni urlopu. W ciemny sposób generowane są dokumenty typu: umowy pracowników, umowy cywilno prawne,
– Handel i magazynowanie zezwala na wykonywanie dokumentów niezbędnych na wszystkim stanie w tokach firmowych jak dawanie materiałów, wydawanie materiałów, składowanie wyrobów gotowych, przejmowanie wyrobów gotowych przez użytkownika oraz przesunięcia międzymagazynowe (WZ, PZ, MM). Moduł Handel jest zgodny z modułem Fakturowanie,
– Detal wykonany został z inicjatywą o sprzedawcach detalicznych. Umożliwia wystawianie faktur i paragonów sprzedaży. Współpracuje z urządzeniami fizycznymi i pierwszą bazą danych. Obsługuje wiele rodzajów drukarek fiskalnych, w systemie off-line i on-line. Zezwala na obsługę kodów wagowych i dawanie ich przez wagę metkującą. Umożliwia kontrolę stanów magazynowych. Stwarza możliwość nadania indywidualnych praw pracownikom do obsługi miejsc w relacje od pełnionej funkcji.

Wszystkie elementy cechuje prostotę obsługi, czytelny interfejs. Dzięki integracji z pozostałymi modułami otrzymujemy kompleksowe narzędzie wspierające prowadzenie firmą.