Badanie plodnosci u mezczyzn krakow

Badanie płodności u ludzi polega przede każdym na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest ważnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które powstają z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno odbyć się badanie?Badanie to powinno się zbudować w czasie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je przeprowadzić również po innego typu urazach w ziemi krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do poszukiwania muszą stać spełnione pewne standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać odebrana w stopniu 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a też nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna też zostać zaopatrzona w dobrzy sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich moc i ruchliwość). Dodatkowo pokazuje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem polecane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi poleca się i różnego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całkowitego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią być też wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje więc tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono możliwość zbierania się przeciwciał z plemnikiem. Musi stanowić ich tak bardzo dobrze, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też innego typie infekcje. W charakterze ich wykluczenia realizowane są badania mikrobiologiczne.